OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 16.09.2021 20:24:48 

pijavica lekárska pôvodom z bio-farmy

Kedy sa nesmú použiť

Kontraindikácie:

Kedy sa nesmú použiť pijavice :
Pri poruche zrážanlivosti krvi – hemofília, pri alergii na látku hirudín alebo histamín, poruchy imunitného systému, existujúca imunosupresia, v tehotenstve,popôrodné obdobie, pri liekoch na riedenie krvi, hroziacom anafilaptickom šoku - alergia na uštipnutie hmyzom, tepnová nedostatočnosť, posttrombotický syndróm, ťažká chudokrvnosť – anémia, vysoké štádia cukrovky, poruchách hojenia sa rán. Nesmú sa používať u novorodencov a malých detí!
Ťažkej málokrvnosťi, zníženom krvnom tlaku pod 90/60 mmHg, cukrovke (pri užívaní inzulínu), AIDS, odstránená slezina, nádoroch kost.drene, zhubných nádoroch, vnútornom krvácaní, žalúdočných vredoch, akútnych horúčkach, septickkých stavoch, infekčních onemocneniach, tuberkuloza, pod vplivom alkoholu, drogovej závislosti, prudkom znížení tlaku.

Pijavice nesmú byť nikdy použité na druhom pacientovi!!!
U každého pacienta môžu byť rôzne reakcie na terapiu. U niektorých pacientov sa môže vyskytnúť po terapii nadmerná únava, alebo naopak , zvýšená aktivita. Lokálna reakcia, ktorá sa vyskytuje skoro pri každom použití pijavice je začervenanie na mieste uhryznutia a môže byť sprevádzané aj svrbením. Toto začervenanie a svrbenie je neškodné. Po terapii je červené miesto zakázané škriabať, pretože je veľké riziko vzniku sekundárnej infekcie rany. Vzácnymi vedľajšími účinkami sú veľmi silné a predĺžené krvácanie, t. j. viac ako 24 hodín, alergie, infekcia rany a ťažko hojaca sa rana. Každý človek je do určitej miery alergický na látku histamín, avšak niekto menej, niekto viac. V prípade, ak sa prejaví silná alergická reakcia (napr. opuchne celá končatina, vystúpi vysoká teplota), je potrebné terapiu vysadiť a vyhľadať lekára. Je verejne známe, že pijavička, má v sebe symbiotickú baktériu Aeromonas hydrophila. Nie je to len prirodzená súčasť zažívacieho traktu, je to jediný mikroorganizmus prežijúci v zažívacom trakte pijavice. V skutočnosti je nutná pre vývoj a účel pijavice.

Relatívne kontraindikácie
Pijavica je teda nevhodná na priame miesto arteriálnej obštrukčnej choroby a blízko gangrény. Hranica zdravej oblasti nesmie byť prekročená.

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk